Pierwsze dni w Magellanie

29 sierpnia 2022
Już za parę dni powitamy nowych przedszkolaków w Magellanie ❤️❤️❤️
Wiemy jak stresujący jest moment oddania dziecka do przedszkola, dlatego w skrócie pragniemy Państwu przekazać najważniejsze informacje dotyczące adaptacji:
📌 Najważniejsze, aby mieli Państwo świadomość, że adaptacja to proces, który jest bardzo indywidualny. Każde dziecko inaczej go przechodzi.
📌 Nie podpowiemy jaki jest optymalny czas na pierwsze dni pobytu, zwykle dziecko początkowo zostaje w przedszkolu na 2-3 godziny. Czas ten się wydłuża zgodnie z indywidualnymi możliwościami dziecka. Ważne, żeby powiedzieć dziecku, kiedy zostanie odebrane i dotrzymać tej obietnicy. 😉
📌 Rozstanie z dzieckiem powinno być w miarę możliwości szybkie.
📌 Bardzo ważne jest zachowanie spokoju podczas przekazywania dziecka, gdyż dzieci wyczują Państwa zdenerwowanie.
📌 W razie potrzeby prosimy „być pod telefonem”. Musimy mieć z Państwem możliwość kontaktu.
📌 Dziecko powinna przyprowadzać osoba, która lepiej poradzi sobie z rozstaniem. Rozstanie powinno wyglądać tak, jak w innych sytuacjach, nie wracać, nie płakać, najlepiej z uśmiechem na twarzy 🙂. Dzieci przejmują emocję dorosłych.
📌 Wszelkich ustaleń z nauczycielkami, dokonujemy przy odbiorze dziecka dzień wcześniej. Bądź poprzez aplikację czy maila. Poranne rozstanie powinno być możliwie szybkie.
📌 Zaufanie do personelu przedszkola to podstawa – nauczycielki oraz pomoce, mają olbrzymie doświadczenie w opiece nad dziećmi. ❤️